W dniu 08 lipca 2019 roku około godziny 10:04 zastępy GBA, GCBA i SLRR zostały zadysponowane do kolizji dwóch samochodów osobowych na ul. Trakt św. Wojciecha – Ostróżek w Gdańsku.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych Ford Focus i Mercedes E klasa. Kierujący pojazdem marki Mercedes znajdował się w pojeździe (przytomny, rana cięta głowy) i był opatrywany przez ratownika medycznego, który najechał na zdarzenie. Kierowca Forda nie doznał żadnych obrażeń w wyniku zdarzenia. Pas ruchu w kierunku Pruszcza Gdańskiego był zablokowany. Teren działań zabezpieczono poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych oraz przy użyciu pachołków. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu PRM osoba poszkodowana została przekazana do dokładnego przebadania. Zespół PRM przetransportował poszkodowanego do szpitala. Strażacy kierowali ruchem drogowym. W samochodach odłączono akumulatory. Plamy płynów eksploatacyjnych usunięto przy użyciu sorbentu. Elementy karoserii zamieniono na pobocze drogi. Zakończono działania, a na miejscu zdarzenia pozostała policja, która prowadziła czynności dochodzeniowe.