W dniu 16 sierpnia 2019 roku około godziny 02:10 zastępy GBA, GCBA z JRG nr 3 i 4 zostały zadysponowane do pożaru pustostanu znajdującego się przy ul. Siennickiej 23. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku parterowego (pustostanu). Pożarem objęta była połowa obiektu. Płomienie wychodziły z okien i z dachu. Obok płonącego budynku znajdowało się pomieszczenie garażowe.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych. Oświetlono teren działań rozstawiając maszt oświetleniowy z GBA. Na palący się budynek podano trzy prądy wody w natarciu z linii W-52. Sprawdzono niepalącą się część budynku i okolicę miejsca zdarzenia – nie stwierdzono osób poszkodowanych. W okolicy miejsca zdarzenia nie było żadnego hydrantu w związku z czym dowożono wodę z hydrantu zlokalizowanego ok. 400m od pożaru. Działania gaśnicze prowadzone były z zewnątrz ponieważ rozwinięty pożar uszkodził konstrukcję dachu i ścian obiektu. W trakcie trwania pożaru stwierdzono, że niedaleko od obiektu znajduje się rów melioracyjny i podano kolejny prąd wody przy użyciu motopompy pływającej. Po ugaszeniu płomieni strażacy zabezpieczeni aparatami ochrony układu oddechowego weszli do obiektu w celu jego przeszukania i przelania pozostałych zarzewi ognia. Ponowne przeszukanie obiektu potwierdziło brak osób poszkodowanych. Do dachu obiektu sprawiono dwa przęsła drabiny nasadkowej i przy użyciu łomów rozebrano pozostałości dachu i je przelano. Pogorzelisko przerzucono i przelano. Działania zakończono.