W dniu 11 września 2020 roku o godzinie 21:31 zastępy GBA i GCBA udały się do zderzenia dwóch samochodów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Mercedes CLA 220, który uderzył w barierę energochłonną i stał w poprzek jezdni blokując dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. Drugi samochód biorący udział w kolizji Mercedes 220 nie został uszkodzony mechanicznie i stał na jezdni ok. 100m od miejsca zdarzenia. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ słup oświetleniowy, który przegiął się na stronę pobocza i wisiał na przewodach średniego napięcia.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych. Kierująca Mercedesem 220 znajdowała się poza pojazdem i nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Kierowca i pasażerka Mercedesa CLA 220 znajdowali się w karetce pogotowia. Po przebadaniu przez zespół Państwowego ratownictwa medycznego oboje pozostali na miejscu zdarzenia. Zadysponowano pogotowie energetyczne, które rozpoczęło pracę nad demontażem uszkodzonego słupa oświetleniowego. Plamę płynów eksploatacyjnych zasypano sorbentem, a fragmenty karoserii zamieciono na pobocze. Samochód przekazano do zabezpieczenia kierowcy. Na miejscu zdarzenia pozostała policja.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.kmpsp.gda.pl/images/jrg3/11092020kolizjaTrakt