W dniu 03 kwietnia 2021 roku o godzinie 19:39 zastępy GBA i GCBA zostały zadysponowane do wypadku samochodu osobowego na obwodnicy południowej Gdańska (s7). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Lancia Lybra, który stał rozbity na lewym pasie zjazdu z  obwodnicy południowej z Nowego Portu w kierunku Warszawy. Przed samochodem siedział mężczyzna z zakrwawioną głową. Mężczyzną zajmowały się osoby, które przejeżdżały obok zdarzenia.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych oraz pachołków ostrzegawczych. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Opatrzono niewielkie rany cięte w okolicy twarzy, zabezpieczono poszkodowanego przed utratą ciepła i prowadzono wsparcie psychiczne. Odłączono akumulator w pojeździe. Wycieki płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu Państwowego Ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego do dokładnego przebadania. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.  Miejsce zdarzenia zostało przekazane do zabezpieczenia funkcjonariuszom policji. Działania zakończono. Na szczęście w zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy i nikomu nic się nie stało.