A A A

W dniu 17 lipca 2018 o godzinie 12:26 do SKKM w Gdańsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie Stoczni Remontowej NAUTA w Gdańsku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP ustalono, że pali się hala magazynowa,  w której zmagazynowane były farby, lakiery oraz wyposażenie statków. Pożar był w pełni rozwinięty. Z całego obiektu wydobywały się płomienie i kłęby czarnego dymu. Wysoka temperatura uniemożliwiała wejście strażaków do środka budynku.

Do gaszenia tego pożaru skierowano 56 strażaków  i 21 samochodów gaśniczych. Już od pierwszych minut prowadzonej akcji gaśniczej strażacy zmuszeni byli do walki z pożarem w ekstremalnych warunkach. W trakcie działań podawano pianę ciężką przy pomocy działek wodno-pianowych i podnośników. Dodatkowo zagrożone były pobliskie zbiorniki z tlenem i dwutlenkiem węgla.

Cała akcja gaśnicza trwała 8 i pół godziny. Dzięki trafnym decyzjom dowodzących oraz profesjonalizmowi strażaków udało się skutecznie ugasić pożar. Nikt nie odniósł obrażeń, a pożar się nie rozprzestrzenił.

Na miejsce zdarzenia przyjechali: Oficer Operacyjny KM PSP, Komendant Miejski PSP w Gdańsku bryg. Adam Jastrzębski oraz Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Socha.

  • 3
  • 1
  • 2

zdjęcia KM PSP w Gdańsku