W dniu 20.06.2016 r. zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 brały udział w XIV edycjy Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku.

Targi odbywają się w ścisłej współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratem Marynarki Wojennej. Patronat honorowy nad tegoroczna edycją sprawował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Zastępy z JRG1 przeprowadziły pokaz ratownictwa technicznego oraz pokaz sprzętu. W założeniu ćwiczenia wewnątrz pojazdu znajdowała się jedna osoba poszkodowana. Działania polegały na usunięciu elementów pojazdu celem dotarcia do osoby poszkodowanej oraz ewakuację osoby na zewnątrz pojazdu.

• 9a