Dnia 11 września 2019 r.  ok. godz. 15:44 na plac JR-G 1 wbiegły osoby krzyczące, iż po drugiej stronie ul. Partyzantów za budynkiem naszej JR-G pali się budynek mieszkalny. Dyżurny punktu alarmowego JR-G 1 niezwłocznie zadysponował zastępy będące na koszarach.

Na miejscu stwierdzono że potrzebne będą dodatkowe siły i środki. Kierujący działaniami zadysponował jeszcze zastęp GBA  z JR-G 1 wracający z kolizji przy ul. Wyspiańskiego oraz dwa zastępy gaśnicze z JRG 4. Na miejsce przez SKKM w Gdańsku zadysponowany został również oficer operacyjny.  Z okien budynku wydobywał się ogień a w środku panowało silne zadymienie, które również wydobywało się na zewnątrz poprzez dach. Pożarem objęte były dwie kondygnacje klatki schodowej. Przy użyciu drabiny mechanicznej strażacy ewakuowali dwie osoby mieszkające na drugim piętrze, natomiast trzecia osoba z ograniczoną zdolnością poruszania się została ewakuowana z pierwszego piętra po schodach. Na miejsce przybył Pomorski Komendant Wojewódzki PSP - Nadbrygadier Tomasz Komoszyński, który w pierwszych minutach przejął dowodzenie akcją, a także Naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego KM PSP w Gdańsku mł. bryg. Jacek Jakóbczyk. Pożar udało się opanować w kilka minut, niestety konieczne było rozebranie części konstrukcji dachu w celu dogaszenia ostatnich zarzewi ognia. Działania zakończono o godz. 18:07.