A A A

W dniu 7 marca 2020 roku o godzinie 0:16 zastępy GBA i SCRt zostały zadysponowane do wypadku trzech samochodów na Alei Zwycięstwa.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w kolizji brały udział trzy pojazdy osobowe: Skoda Octavia, Mercedes E klasa oraz Volkswagen Transporter. Droga w kierunku Wrzeszcza była całkowicie zablokowana. Mimo, iż zniszczenia pojazdów wyglądały bardzo poważnie obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu dwóch pasażerów z pojazdów stwierdził, iż w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia obecna była również Policja, która prowadziła czynności wyjaśniające.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez ustawienie samochodów pożarniczych oraz pachołków ostrzegawczych. W pojazdach odłączono akumulatory. W jednym z pojazdów występowała konieczność zakręcenia butli od instalacji gazowej. Po czynnościach wykonanych przez Policję przystąpiono do usunięcia pojazdów poza jezdnię. Dokonano także uprzątnięcia jezdni z plam płynów eksploatacyjnych, a także elementów karoserii i szkła. Działania zakończono, na miejscu pozostała Policja.