A A A

W dniu 8 kwietnia 2020r. o godz. 9:29 zastęp SLRr wraz z Bezzałogowym  Statkiem Powietrznym DJI Matrice 210 z JRG nr 1 został zadysponowany do miejscowości Karczemki( gm. Szemud) w celu wsparcia Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Gdańska w poszukiwaniach osoby zaginionej- starszy mężczyzna z psem.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i zapoznaniu się z sytuacją, przydzielony ratownikom obszar znajdował się w obrębie Jeziora Tuchomskiego, który zajmował powierzchnię ok. 1500km2. W celu uzyskania lepszego dostępu do wyznaczonego obszaru zastęp udał się do miejscowości Tuchom, gdzie przygotował miejsce startu i punkt ładowania akumulatorów.  DJI Matrice 210 do poszukiwań wykorzystano kamerę o wysokiej rozdzielczości z 30 krotnym przybliżeniem oraz kamerę termowizyjną, co pozwoliło na dokładne sprawdzenie terenu.  Działania nasze na miejscu trwały 7 godzin, w tym czasie przeszukany został cały wyznaczony obszar i nie stwierdzono obecności osoby zaginionej.

W działania zaangażowane były również inne jednostki PSP i OSP oraz służby wspierające. Po wielu godzinach poszukiwań udało się odnaleźć osobę zaginioną – jest cała i zdrowa.